Ohýbání a opracování plastů

Pro ohyb desek využíváme stroj PWO 2000 určený k ohýbání plastových desek např.: PE, PP, PVC, PMMA nebo ABS. Skládá se ze dvou navzájem propojených stolů, které je možno v případě potřeby od sebe oddělit. Jeden stůl je řešen jako nahřívací, druhý jako ohýbací. Zdvih nahřívací lišty i upínání ohýbací čelisti je prováděn pomocí pneumatických válců.

Ohýbačka je vyrobena pro běžné i náročnější požadavky jako například výroba odsávacích potrubí pro vzduchotechnická a technologická zařízení.

show-image.jpg

Maximální pracovní šířka: 2000 mm

Tloušťka ohybu: 2 - 15 mm

 
Na základě Vašich představ a dle dodané výkresové dokumentace jsme schopní přesného obrábění plastů a kompozitních materiálů pomocí CNC řízených strojů. Díky velkým skladovým zásobám ve dvou našich hlavních skladech Olomouc a Králův Dvůr jsme schopní operativně reagovat a přizpůsobit se zákaznickým požadavkům. 

 


Frézování 

frézky mají rozměry pracovního stolu 3090×2030mm a 5000×2050mm, díky kterým mohou řezat i velké deskové materiály. Umožňuje obrábění širokého spektra deskových materiálů, jako jsou:

  • Technické plasty (PA6, POM, PE-HD, PE500, PE1000…)
  • Akrylát (PMMA / plexisklo)
  • Polykarbonát (dutinkový, plný)
  • Bondové desky (hliníkové sendviče Dibond, Alucobond, FTP Bond…)
  • PVC
  • HPS (tvrzený polystyren)
  • HPL desky (vysokotlaký laminát Fundermax, Crown…)

 

opracova-ni-plastu-obra-zek-3.jpg

opracova-ni-plastu-obra-zek-2.jpg

Soustružení

Nedílnou součástí naší nabídky je také zpracování plastů na CNC soustruzích. Vícenástrojové soustruhy s velkou přesností umožňují výrobu přesných součástí, zejména kluzných ložisek, závitových matic, těsnících kroužků, řídících válců, kruhových polotovarů pro další zpracování atd.

Gravírování 

Gravírování je rytí do materiálu pomocí CNC frézky a speciálního nástroje. Většinou se používá standardní stopková fréza, která může materiál oddělit nebo opracovat do požadované hloubky.


CNC vypalování

Řezání a gravírování deskových materiálů pomocí laseru je velice přesná, čistá a také rychlá metoda dělení a opracovávání materiálu. Při práci s materiálem nevznikají téměř žádné ořezy, je to proto velmi hospodárný způsob.

Nejčastěji je použit extrudovaný akrylát, v případě vyžádání i litý. Nabízíme různé barevné odstíny (čirý, kouřový, opálový, translucentní – vhodné k prosvětlení), struktury a povrchové úpravy (antireflex, satin – imitace pískového skla).

opracova-ni-plastu-obra-zek-4.jpg