Technologie výroby

Svařování termoplastů je fyzikální proces, kde na rozdíl od svařování kovů nedochází v tavenině k zásadní přeměně materiálu. Makromolekuly zůstávají bez chemických změn, tj. bez přeměny řetězců. Dojde pouze k jejich promísení a po ochlazení k obnovení vzájemných přitažlivých sil. Základními parametry svařování jsou teplota, tlak a čas. Jejich hodnoty se musí přizpůsobit s ohledem na chemicko – fyzikální vlastnosti svařovaných plastů a na druh použité svařovací technologie.

Disponujeme veškerou výrobní technologií v oblasti svařování plastových konstrukcí a technologických celků. Svařovací CNC automat je doplněn o ruční extruderové svařování a svařování horkým vzduchem za pomocí přídavného drátu. Dalšími výrobními možnostmi jsou ohýbání plastů, jejich řezání, vrtání, frézování a také zámečnické práce. 


Frézování 

frézky mají rozměry pracovního stolu 3090×2030mm a 5000×2050mm, díky kterým mohou řezat i velké deskové materiály. Umožňuje obrábění širokého spektra deskových materiálů, jako jsou:

 • Technické plasty (PA6, POM, PE-HD, PE500, PE1000…)
 • Akrylát (PMMA / plexisklo)
 • Polykarbonát (dutinkový, plný)
 • Bondové desky (hliníkové sendviče Dibond, Alucobond, FTP Bond…)
 • PVC
 • HPS (tvrzený polystyren)
 • HPL desky (vysokotlaký laminát Fundermax, Crown…)

 

opracova-ni-plastu-obra-zek-3.jpg

opracova-ni-plastu-obra-zek-2.jpg

Soustružení

Nedílnou součástí naší nabídky je také zpracování plastů na CNC soustruzích. Vícenástrojové soustruhy s velkou přesností umožňují výrobu přesných součástí, zejména kluzných ložisek, závitových matic, těsnících kroužků, řídících válců, kruhových polotovarů pro další zpracování atd.

Gravírování 

Gravírování je rytí do materiálu pomocí CNC frézky a speciálního nástroje. Většinou se používá standardní stopková fréza, která může materiál oddělit nebo opracovat do požadované hloubky.


CNC vypalování

Řezání a gravírování deskových materiálů pomocí laseru je velice přesná, čistá a také rychlá metoda dělení a opracovávání materiálu. Při práci s materiálem nevznikají téměř žádné ořezy, je to proto velmi hospodárný způsob.

Nejčastěji je použit extrudovaný akrylát, v případě vyžádání i litý. Nabízíme různé barevné odstíny (čirý, kouřový, opálový, translucentní – vhodné k prosvětlení), struktury a povrchové úpravy (antireflex, satin – imitace pískového skla).

opracova-ni-plastu-obra-zek-4.jpg

navar-ova-ni-desek-na-stavce.jpg

Svařování

Disponujeme svařovacím automatem WORK SP 4000 CNC. 

Celý proces svařování je řízen procesorem probíhá v automatickém cyklu. Stroj umožňuje svařování homogenních desek z termoplastů v rozmezí 3-40 mm, svařování sendvičových desek do síly 80 mm. Délka svaru je možná až 4200 mm. Konstrukce automatu umožňuje svařovat rovinné plochy a také pláště válcových nádob. Kvalita svařování na tomto stroji je výrazně vyšší než při svařování horkým plynem nebo extruderem.

Možnosti přípravy svařenců:

 • Kompletace bazénového dna
 • Navařování desek a rovinných ploch
 • Výroba skruží a plášťů
 • Svařování sendvičových panelů a stěnových prvků

 

Více o svařování